Skarpetki medyczne – pomoc dla stóp. Modele, korzyści, zastosowanie

Skarpetki medyczne to innowacyjne skarpetki Reflexa, które mogą przynieść pomoc stopom i poprawić komfort. Są wyrobem medycznym, którego działanie zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Zwiększone krążenie to profilaktyka stóp diabetyka, ale również skuteczna pomoc przy neuropatii, po kontuzjach, spuchniętych łydkach, czy zimnych stopach. Uszyte z przędzy, która może zwiększyć przepływ krwi, co regeneruje stopy i zapewnia najwyższy poziom komfortu stóp. Dowiedz się, czym są skarpety medyczne, dla kogo są zalecane i jak pomagają.

Stopa człowieka jest naszą bazą. Od kondycji naszej stopy, zależy jak się czujemy. Jeśli stopa ma właściwy komfort, nic nas nie boli i nie uciska jesteśmy szczęśliwi i radośni. Jeśli dodamy do tego dodatkowo zwiększone mikrokrążenie, dzięki którym wszystkie komórki stopy będą lepiej odżywione, nasza stopa będzie się lepiej regenerować i pozwoli nam osiągnąć najwyższy poziom komfortu stopy. Osłabione krążenie może być spowodowane dolegliwościami organizmu, budową ciała lub noszeniem skarpet uciskających naczynia i blokujących naturalny przepływ krwi. Większość ludzi ma wrażliwe i delikatne stopy, a ich dyskomfort przekłada się na naszą codzienną frustrację. Skarpety medyczne Reflexa to najwyższy dostępny poziom pielęgnacji i komfortu stóp. Skarpety zostały opracowane ze starannością o każdy detal, których jakość czuć w codziennym komforcie stóp.

Skarpetki medyczne – czym są?

Skarpetki medyczne to wyroby medyczne, których działanie zwiększonego krążenia jest potwierdzone badaniami klinicznymi. Do grupy skarpet medycznych zaliczane są skarpety medyczne bezuciskowe, podkolanówki bezuciskowe, skarpety wspierające kostkę oraz podkolanówki kompresyjne. Wszystkie skarpety medyczne Reflexa mogą przynieść korzyść stopom dzięki zwiększonemu krążeniu i natlenieniu stóp.

Głównym zadaniem skarpet medycznych Reflexa jest zwiększyć mikrokrążenie i natlenienie. Zwiększone mikrokrążenie powoduje szybszy transport tlenu do komórek, co owocuje ich szybszą regeneracją. To z kolei przynosi korzyści przy wielu dolegliwościach stóp. W zależności od potrzeb dobiera się właściwy model.

Skarpetki medyczne – modele

Do grupy skarpety medycznych zaliczane są następujące modele skarpet i podkolanówek:

 • Skarpety medyczne bezuciskowe
 • Podkolanówki bezuciskowe
 • Skarpety medyczne wspierające kostkę
 • Podkolanówki kompresyjne

Najbardziej popularnym modelem skarpet są skarpety bezuciskowe. W ofercie Reflexa dostępne są dwa modele skarpet bezuciskowych: cienka i gruba. Długość tych skarpet sięga do połowy łydki. Skarpety medyczne bezucsikowe jest klasycznymi modelami skarpet z ultra płaskim szwem niewidocznym i nie wyczuwalnym, są bardzo miękkie, trzymają się na stopie zapewniając jednoczesną delikatność. Skarpety bezuciskowe cienkie pasują do codziennego zastosowania, mają klasyczną grubość, zalecane są na okres wiosenno-letni i do noszenia w obuwiu. Skarpety bezuciuskowe grube są nieco grubszymi skarpetami, zostały dodatkowo wyposażone w miękką podeszwę, ten model skarpet cieszy się uznaniem przy neuropatii, zimnych stopach, często jest wybierany jako model skarpet do poprawienia komfortu, do domu, do snu. Komfort i uczucie ciepła w skarpetach cienkich i grubych jest porównywalny. Podkolanówki bezuciskowe to model skarpety grubej przedłużonej tylko w długości, która sięga do kolana.

Skarpety medyczne wspierające kostkę to skarpety o specjalistycznej konstrukcji otulające kostkę. Te skarpety mają trzymać kostkę i wspierać ją. Skarpety te zalecane są osobom, które do tej pory potrzebowały bandażowania kostki, aby nie wykrzywiała się ona podczas ruchu. Specjalne przeszycie stabilizuje kostkę.

Podkolanówki kompresyjne to uciskowe podkolanówki, które dodatkowym uciskiem odbijają krążenie od stopy w górę.

skarpety medyczne na poprawę krążenia bezuciskowe czarne beżowe podkolanówki szare

Skarpety medyczne – korzyści​

Noszenie skarpet medycznych przynosi stopom liczne korzyści. Dzięki nim odżywiona i otulona komfortem stopa owocuje naszym zadowoleniem i świetnym nastrojem. Lepszy komfort życia, zmniejszanie dolegliwości, ulgę w bólu. Poznaj właściwości i korzyści skarpet Reflexa, którą mogą przynieść:

 • Zwiększenie mikrokrążenie
 • Lepsze natlenienie
 • Szybsza regeneracja komórek
 • Złagodzenie dolegliwości jak: ulga w bólu, mrowienie, pieczenie i inne
 • Ochrona przed bakteriami i wirusami
 • Lepszy głęboki sen
 • Przyjemny komfort termiczny
Więcej o korzyściach skarpet Reflexa i właściwościach przędzy dowiesz się ze strony Quattroxy.

 

Skarpety medyczne – na co zalecane?

W zależności od potrzeb zalecany jest inny model skarpet. I tak przykładowo diabetykom zaleca sie noszenie skarpet bezuciskowym, a kierowcom i podróżującym podkolanówki kompresyjne.

Skarpety medyczne bezucuskowe są zalecane:

 • diabetykom (przy cukrzycy I, II stopnia)
 • na neuropatię, polineuropatię
 • na wrażliwe i zmęczone stopy
 • przy zimnych stopach
 • osobom po kontuzjach
 • przy skłonnościach do obrzęków i puchnięcia stóp
 • przy słabym krążeniu
 • każdemu, kto chce poprawić kondycję i komfort stóp

Podkolanówki medyczne kompresyjne są polecane:

 • przy żylakach
 • niewydolności żylnej
 • spuchniętych łydkach
 • każdemu, kto długo czasu siedzi lub stoi w ciągu dnia

Skarpety medyczne rekomendowane są przy dolegliwościach stóp oraz przy słabym krążeniu, a zalecane są każdemu, kto chce poprawić komfort i kondycję stóp. Stopa człowieka jest najdalej położona względem serca, skarpety medyczne Reflexa pomagają i wspierają jej ukrwienie czyli odżywienie.

Skarpety medyczne powstały, aby nieść pomoc stopom diabetyka, jako profilaktyka, aby przynieść ulgę osobom z uszkodzonymi nerwami obwodowymi po cukrzycy czy chemioterapii. Uszkodzone nerwy obwodowe wywołują silny ból, pieczenie i codzienny dyskomfort, skarpety bezuciskowe Reflexa są szczególnie zalecane przy neuropatii i polineuropatii celem złagodzenia dolegliwości.

Czym wyróżniają się skarpety medyczne Reflexa?

Skarpety medyczne Reflexa są jedynymi skarpetami zwiększającymi mikrokrążenie. Wszystkie skarpety dla diabetyków jedynie mają konstrukcję bezuciskową, która nie blokuje przepływu krwi, jednak nie mają dodatkowych właściwości pobudzających krążenie. Skarpety Reflexa dzięki zawartości minerałów we włóknach chłonął jak gąbka ciepło wytwarzane przez organizm i odbijają je z powrotem do stopy, co delikatnie poszerza naczynia krwionośne i usprawnia przepływ. Proces zwiększonego mikrokrążenia i natlenienia został potwierdzony klinicznie.

Skarpety Reflexa posiadają liczne certyfikaty i cieszą się uznaniem wśród podologów, diabetologów, specjalistów, światowych instytucji podologicznych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>