Quattroxy

Quattroxy™

Innowacyjna Przędza Quattroxy™

Wysoce zaawansowana technologia natleniania i mikrokrążenia

Reflexa® wykorzystuje zaawansowaną technologię zwiększania mikrokrążenia i natleniania komórek Quattroxy™, której skuteczność potwierdzają badania kliniczne. Zwiększone krążenie krwi może pomóc odżywić komórki i zregenerować tkanki.

4 GŁÓWNE EFEKTY WŁÓKNA QUATTROXY™:

jak działają mineralne włókna quattroxy™

Stymulują krążenie krwi

Mikrocząsteczki bioceramiczne osadzone w przędzy niczym gąbka pochłaniają ciepło ciała i zwracają je z powrotem do organizmy jako FIR (promienie dalekiej podczerwieni). Pomaga to poprawić i stymulować mikrokrążenie.

Badania kliniczne zlecone przez Intersocks i przeprowadzone przez Instytut Józefa Stefana wykazały, że skarpety z dzianiny z zastosowaniem biotroniki Quattroxy™ pomagają poprawić krążenie krwi w stopie.

W populacji pacjentów z cukrzycą statystycznie istotne różnice w mikrokrążeniu znaleziono pomiędzy skarpetą kontrolną i skarpetą w Quattroxy™. Całkowita ilość krwi (a więc tlenu!), Która przeszła przez sieć mikrokrążenia w ciągu 60 minut po założeniu skarpet w Quattroxy™ była znacznie większa.

Zwiększone mikrokrążenie przez Quattroxy™ może prowadzić do odżywienia komórek i lepszej regeneracji tkanek.  

Jak quattroxy™ chroni?

chroni przed promieniowaniem uv

Polimeryczna matryca przędzy gwarantuje właściwą ochronę przed promieniami UV. Długotrwałe narażenie skóry na promieniowanie ultrafioletowe zwiększa ryzyko chorób skóry i może powodować wysypki i oparzenia.

IZOLUJE

Unikalna technologia włókien bioceramicznych Quattroxy™ pozwala obniżyć temperaturę wewnętrznej powierzchni tkaniny, zapewniając świeżość i komfort podczas aktywności czy w czasie ekspozycji na słońce.

dlaczego quattroxy™ jest trwały?

Minerały nie wypłukują się podczas prania

Włókna bioceramiczne ze względu na swoją szczególną strukturę zachowują trwałość nawet po długim okresie użytkowania i prania. Minerały nie znikają podczas prania, nie są wypłukiwane, nie wykruszają się.

Zdjęcie obok pokazuje, w jaki sposób mikrocząsteczki minerałów są osadzane w przędzy podczas procesu produkcyjnego. Dzięki trwałej powłoce przędzy, minerały nie znikają podczas prania. Do produkcji dzianiny Quattroxy™ nie są używane żadne szkodliwe substancje chemiczne, ani toksyczne materiały. 

jak prać?

Pierz w 30 stopniach, pranie normalne
Przewróć skarpety na lewą stronę

Certyfikaty i badania

Certyfikat ce

Skarpety Reflexa® są produktami medycznymi certyfikowanymi znakiem CE.

Certyfikat zgodności siq

Certyfikat SIQ potwierdza zgodność produktów marki  Reflexa® z dyrektywą 93/42/EEC (MDD)

MDD (ang. Medical Device Directive) – 93/42/EEC – to dyrektywa dotycząca wyrobów medycznych (zwanych w legislacji polskiej artykułami medycznymi do rozmaitego zastosowania).

Zgodnie z dyrektywą 93/42/EEC wyrobem medycznym określa się artykuł stosowany samodzielnie w celu zapobiegania, leczenia lub łagodzenia przebiegu chorób. 

CERTYFIKAT oeko-tex®

Skarpetki Reflexa® mają certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100

Jest to certyfikat potwierdzający brak szkodliwości dla zdrowia i środowiska. Certyfikat jest przyznany przez organizację Oeko-Tex dla wyrobów włokienniczych, który świadczy o zgodności z normami XVII REACH.

Certyfikat potwierdza, że skarpetki Reflexa® są wolne od szkodliwych dla zdrowia i środowiska min. pestycydów, barwników alergizujących, metali ciężkich i innych toksycznych związków.

Polsko, poznaj technologię Quattroxy™, która może pomóc

Edukujemy o produkcie, rozpowszechnij z nami informacje, zostań partnerem Reflexa®

Jeśli chcesz dotrzeć z nami do osób, którym skarpety z przędzy Quattroxy™ mogą pomóc, napisz do nas.
 

Chętnie nawiążemy współpracę ze Stowarzyszeniami oraz Kołami i Grupami wsparcia, celem rozszerzenia edukacji, gdyż właściwości lecznicze skarpet

Reflexa®

mogą poprawić komfort i zmniejszyć dolegliwości osobom borykającym się z wieloma problemami zdrowotnymi stóp. Skarpety są szczególnie zalecane  osobom z cukrzycą II typu oraz pacjentom cierpiącym na neuropatię.

Napisz do nas:

Dostarczamy materiały informacyjne, gadżety, próbki na testy.