Zimne stopy trzymaj w cieple. Poznaj 10 sposobów, które pomogą na uczucie zimna w stopach.

Zimne stopy trzymaj w cieple. Poznaj 10 sposobów, które pomogą na uczucie zimna w stopach.

Czy to lato czy to zima, Twoje stopy są wiecznie zimne? Zbliżają się chłodne dni, a problem zimnych stóp coraz bardziej Ci doskwiera? Jeśli masz dość uczucia zimna w stopach, poznaj 10 sposobów, które pomogą Ci zniwelować zimne stopy.

Zimne stopy –przyczyny

Zastanawiasz się, od czego możesz mieć zimne stopy? Dolegliwość zimnych stóp jest zależna od krążenia krwi. Stopy położone są najdalej od serca, do których pompowana krew musi pokonać daleką drogę. Wiele czynników może zaburzać prawidłowe krążenie krwi, przez które odczuwane jest zimno w stopach, może to być chociażby stres lub długie przebywanie w jednej pozycji. Zimne stopy mogą sygnalizować słabe krążenie lub problem zdrowotny. Można pożegnać dyskomfort zimnych stóp. Poznaj 10 sposobów radzenia sobie z zimnymi stopami.

10 sposobów na zimne stopy:

 1. Zadbaj o codzienny ruch
 2. Odżywiaj się zdrowo
 3. Pij dużo wody
 4. Unikaj alkoholu
 5. Pielęgnuj stopy (peeling+masaź+nawilżenie)
 6. Rób ciepłe kąpiele
 7. Noś wygodne buty
 8. Noś skarpety Reflexa zwiększające krążenie i utrzymujące stopy w cieple
 9. Nie przegrzewaj stóp
 10. Zrelaksuj się
 1. Wpraw stopy w ruch

Już od samego rana, gdy wstajemy z łóżka zadbajmy o wprawienie stóp w ruch. Już nawet niewielka porcja ruchu w postaci spaceru lub szybkiego marszu ma zbawienny wpływ dla naszych stóp. Każda porcja sportu pobudza krążenie krwi, dzięki czemu można odczuć ciepło w stopach. Jeśli mamy siedzący tryb życia każda zmiana pozycji zwiększy cyrkulację krwi. Jednakże ważne jest, aby nie zaburzyć przepływu krwi, mogą je zastopować chociażby skarpety uciskające naczynia krwionośne, za ciasne buty czy zbyt obcisłe nogawki spodni.

 1. Odżywiaj się zdrowo

Odpowiednio zbilansowana dieta dostarcza składniki odżywcze, jakie potrzebuje nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania. Jedz dużo warzyw i owoców, unikaj cukru i przetworzonej żywności.

 1. Pij wodę

Brak wody w organizmie może osłabić krążenie krwi, zaleca się, aby codziennie pić około 2 litrów wody. Jest to istotne, gdyż nasz organizm głównie składa się z wody, jeśli dostarczymy wystarczającą ilość wody, krążenie dotrze aż do palców stóp.

 1. Unikaj alkoholu

Zwykło się myśleć, że mała ilość alkoholu rozgrzewa, a co za tym idzie można pomyśleć, że rozgrzeje zimne stopy. Co prawda, alkohol rozszerza naczynia krwionośne i faktycznie zwiększa krążenie, jednakże szybko się też z tego powodu wychładza, dlatego lepiej minimalizować spożywanie alkoholu. Warto nadmienić, że inne używki jak palenie czy picie kawy zwęża naczynia krwionośne, przez co nie dociera do nich rozgrzewająca krew.

 1. Pielęgnuj stopy

Stopy lubią myć masowane, a szczególnie jesienią i zimą, gdy temperatura spada. W okresie jesienno-zimowym zdarza się nam zaniedbywać stopy, a właśnie w tym okresie szczególnie wymagają one pielęgnacji. W niskich temperaturach osłabia się krążenie krwi, przez co skóra stóp nie dostaje odpowiedniej ilości tlenu, który uniemożliwia regenerację. Skóra stóp wówczas rogowacieje i dochodzi do uszkodzeń. Słabo odżywiona skóra pęka, najbardziej cierpią na tym palce stóp, fachowo jest to określane jako „palec zimowy”.

 1. Ciepłe kąpiele

Ciepłe kąpiele z dodatkiem kosmetyków pielęgnujących lub soli skutecznie relaksują, uspokajają i są przyjemne w przypadku zimnych stóp. Po kąpieli nawilż stopy, ubierz je w grube skarpety bezuciskowe Reflexa utrzymujące w cieple.

 1. Wygodne buty

Dobór odpowiednich butów na istotne znaczenie. Dobieraj buty w zależności od pogody. Pamiętaj, aby nie nosić zbyt ciasnych butów, które mogą uciskać naczynia krwionośne.

 1. Noś skarpety Reflexa ® , które mogą zwiększyć krążenie i utrzymują w cieple

Przy zimnych stopach doskonale sprawdzają się skarpety Reflexa ®, są bezuciskowe, mogą zwiększyć krążenie krwi i utrzymują stopy w cieple. Skarpety wełniane lub inne skarpety bezuciskowe są praktycznie nie do porównania ze skarpetami medycznymi Reflexa ®. Są to jedyne skarpety, które pomagają i skutecznie uderzają w problem, gdyż mogą zwiększyć krążenie krwi jednocześnie zapewniając najwyższy poziom komfortu zimnym stopom.

 1. Nie przegrzewaj stóp

Temperatura stóp ma istotne znaczenie dla krążenia krwi. Nie może być ona niska, jednak ważne jest aby stopy nie były przegrzane, co również może zaburzyć prawidłowe krążenie.

 1. Zrelaksuj się

Stres może być istotnym czynnikiem osłabiającym krążenie, dlatego jeśli tylko znajdziesz chwilę dla siebie, rozluźnij się. Wysoka porcja stresu sprawia, że organizm produkuje katecholaminę, która w efekcie zwęża naczynia krwionośne.

Na zimne stopy polecamy grube skarpety Reflexa ®, pomagają one we wszystkich dolegliwościach związanych z problemem zimnych stóp. Mogą nie tylko zwiększyć krążenie krwi, ale również utrzymują stopy w cieple. Zalecane są one do codziennego noszenia, a także do spania. O ich korzystnym wpływie na zimne stopy i mikrokrążeniu pisaliśmy, jakiś czas temu w artykule Zimne stopy a mikrokrążenie. 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>