Zimne stopy a mikrokrążenie w stopie – można je zwiększyć

Polacy skarżą się na zimne stopy. Uczucie zmarzniętych stóp, może być objawem wychłodzenia organizmu. W przypadku, gdy zimne stopy dokuczają nam permanentnie, przyczyn należy szukać u lekarza. Problem zimnych stóp może wynikać ze słabego krążenia krwi. Przy zimnych stopach może pomóc chociażby noszenie właściwych skarpet, które mogą zwiększyć mikrokrążenie w stopie.

Zimne stopy – przyczyny

Uczucie zimnych stóp najczęściej nam doskwiera, gdy temperatura za oknem jest niska. Na problem zimnych stóp najczęściej skarżą się osoby, które pracują w otoczeniu zewnętrznym lub siedzą lub stoją przez dłuższy czas. Najczęściej problem zimnych stóp wynika ze złej garderoby. Popularnie skarpety i ubrania niestety uciskają naczynia krwionośne, co utrudnia transport krwi do stóp i palcy.

Oczywiście przyczyny marznących stóp mogą być bardzo złożone. Gdy stajemy się coraz starsi, zwężają się naczynia krwionośne. Osoby chorujące na cukrzycę szczególnie narażane są na dolegliwości wynikające z upośledzenia krążenia krwi w stopach.

Zimne stopy mogą wynikać ze słabego krążenia krwi

Problem zimnych stóp może wynikać z zaburzeń mikrokrążenia w stopie. Podczas długotrwałego przebywania w zimnie może dojść do przykrych dolegliwości i nieprzyjemnego uczucia zdrętwienia palców. Słabe mikrokrążenie może prowadzić do niedokrwienia palców stóp, które z kolei prowadzi do uczucia mrowienia, zaburzeń czucia w palcach i innych niekomfortowych wrażeń.

W przypadku zimnych stóp należy udać się do lekarza, aby sprawdził czy przyczyna nie leży w chorobie zimnych stóp – zespole Raynauda lub czy nie wynika z innych zaburzeń mikrokrążenia lub innych problemów zdrowotnych.

Jakie są sposoby na zimne stopy?

W przypadku zimnych stóp przede wszystkim zadbać o właściwą garderobę. Jeśli wychodzimy na zewnątrz należy zadbać o właściwe skarpety oraz obuwie. Należy unikać skarpet bawełnianych, gdyż mogą one doprowadzić do wychłodzenia stopy i organizmu. Czemu? Wynika to z faktu, że każda stopa poci się, a bawełna chłonie wilgoć i wychładza stopę. Pocenie stóp wynika z naszej naturalnej fizjologii, codziennie każda stopa poci się. Mało kto wie, ale każdego dnia przez stopy tracimy około 250 mililitrów wody. Dlatego w przypadku, gdy założymy bawełniane skarpety na zimne otoczenie doprowadzimy do wychłodzenia stóp i wrócimy bardzo zmarźnięci. Podobnie jest w przypadku skarpet bambusowych.

Najlepsze dla stóp są skarpety z włókien syntetycznych, które szybko schną, izolują i termoregulują temperaturę stóp.

Poznaj jedyne skarpety, które zwiększają mikrokrążenie – Reflexa

Skarpety Reflexa są najnowszym rozwiązaniem technologicznym, jaki pojawił się na rynku skarpet. Ich powstanie jest efektem ostatnich badań, najnowszych technologii oraz 30 letniego doświadczenia włoskiego producenta Intersocks, który jest znany z takich marek jak Croscs, Hunter, Spenco, Salomon, czy Nordica.

Skarpety Reflexa uszyte są z bioceramicznej przędzy Quattroxy. Jest to zaawansowana technologia zwiększania mikrokrążenia i natleniania. Wszystkie skarpety Reflexa uszyte są tej przędzy, która może nie tylko zwiększyć krążenie krwi w stopie i dotlenić komórki, ale przyczynia się do odżywienia komórek, regeneracji tkanek. Dodatkowo skarpety Reflexa chronią, izolują i regulują temperaturę.

Dostępne modele skarpet Reflexa w technologii zwiększania mikrokrążenia:

  • Bezuciskowe skarpety grube
  • Bezucuskowe skarpety cienkie
  • Podkolanówki grube
  • Skarpety ze wsparciem w kostce dla sportowców
  • Podkolanówki kompresyjne

Działanie skarpet jest udowodnione badaniami klinicznymi. Wszystkie skarpety Reflexa są wyrobami medycznymi, ceryfikowanymi znakiem CE, OEKO-TEX oraz certyfikatem zgodności SIQ z dyrektywą 93/42/EEC. Skarpety dodatkowo mają ochronę antybakteryjną AEGIS. Szczególnie zalecane są przy neuropatii i przy wrażliwych stopach, polepszają codziennie samopoczucie.

 

skarpety medyczne na poprawę krążenia bezuciskowe czarne beżowe podkolanówki szare

Jeden komentarz

  1. Zimne stopy trzymaj w cieple. Poznaj 10 sposobów, które pomogą na uczucie zimna w stopach. - Reflexa

    […] Na zimne stopy polecamy grube skarpety Reflexa ®, pomagają one we wszystkich dolegliwościach związanych z problemem zimnych stóp. Mogą nie tylko zwiększyć krążenie krwi, ale również utrzymują stopy w cieple. Zalecane są one do codziennego noszenia, a także do spania. O ich korzystnym wpływie na zimne stopy i mikrokrążeniu pisaliśmy, jakiś czas temu w artykule Zimne stopy a mikrokrążenie.  […]

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>