Zmęczone stopy – jak im pomóc ?

Stopy są podstawą organizmu, to na nich spoczywa ciężar organizmu i od ich kondycji zależy nasze samopoczucie. Każdy z nas odczuwa zmęczenie stóp, dowiedz się jak zadbać o stopy i jak zapewnić im odpowiedni odpoczynek.

Zmęczone stopy po całym dniu nie odpoczną tylko dzięki temu, że zdejmiemy buty po całym dniu. Stopy wymagają właściwego odpoczynku po całym dniu. Poznaj sposoby na zmęczone stopy.

Dlaczego mam zmęczone stopy?

Zmęczone stopy powodowane są wieloma czynnikami. Jeśli chcesz pomóc swoim zmęczonym stopom, które nierzadko puchną i dają wrażenie ciężkości, poznaj przyczyny.

  • słabe krążenie krwi to główny powód uczucia zmęczonych stóp. Z powodu słabego krążenia stopy puchną i stają się ciężkie
  • noszenie niewygodnego obuwia przyczyna się do zmęczenia stóp. Wybieraj wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z naturalnych materiałów
  • intensywny wysiłek prowadzi do zmęczenia stóp, dotyczy to osób które na przykład dużo spacerują lub biorą udział w pielgrzymkach. Stopa w ciągłym ruchu męczy się i często zaczyna puchnąć.
  • wysoka waga ciała obciąża stopy i szybko prowadzi do ich zmęczenia.

Co na zmęczenie stóp?

Aby pomóc zmęczonym stopom należy poznać kilka naturalnych i skutecznych metod, które ściągną zmęczenie, zniwelują opuchliznę i wyeliminują uczucie ciężkości nóg:

  1. Masaż – przyniesie szybką ulgę zmęczonym stopom. Podczas masażu nogi należy trzymać powyżej serca, co dodatkowo pobudzi krążenie krwi i szybciej zregeneruje stopy.
  2. Namaczanie nóg w soli – nalej do miski ciepłą wodę, wsyp sól kuchenną lub aromatyczną sól morską i potrzymaj stopy przez co najmniej 20 minut. To stara i sprawdzona metoda przynosząca ulgę stopom.
  3. Nawilżenie stóp – stopy należy odpowiednio nawilżyć balsamami. Smarowanie to jednocześnie masaż, który może przynieść ulgę w zmęczeniu.

 

Możesz uniknąć zmęczenia stóp, dowiedz się jak.

Najlepiej jest nie doprowadzić do zmęczenia stóp. Najskuteczniejszą metodą, która przeciwdziała zmęczeniu stóp jest noszenie skarpet Reflexa, które zwiększają krążenie. Do wyboru mamy:

  • skarpety bezuciskowe
  • skarpety ze wsparciem kostki, które niwelują opuchliznę
  • skarpetki uciskowe zalecane na podróż, które eleminują uczucie ciężkości nóg

Poza tym, Twoim stopom może pomóc aktywność fizyczna, spacerowanie bez butów. Poza tym dbaj o zdrową dietę i nawilżanie stóp.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>