Jak pomóc ciężkim nogom? Niewydolność żylna. Poznaj objawy. Dowiedz się jak zwiększyć krążenie krwi

Wielu z nas bagatelizuje uczucie ciężkich nóg, jednak kiedy nagle dostrzegamy niepokojące widoczne objawy na nogach odkrywamy pierwsze symptomy słabego krążenia. Problem niewydolności żylnej w nogach dotyka już połowy Polaków, cierpią na nią głównie kobiety i osoby starsze, a jej wystąpienie może wiązać się z dziedziczeniem.

Wprowadź ruch i dietę przy niewydolności żylnej

Spuchnięte kostki, pajączki na łydkach czy żylaki traktowane są głównie jako problem natury kosmetycznej, jednak mogą one stanowić poważne zagrożenie dla całego organizmu, co zawsze podkreślają lekarze specjaliści. Długo trwające problemy niewydolności żylnej w nogach mogą wywołać szereg zaburzeń mikrokrążenia.

To co możemy zrobić, aby zmniejszyć problemy niewydolności żylnej w kończynach to zmienić tryb siedzący na tryb aktywny. Dziś pomimo panującej wszech obecnie mody na sport i zdrową dietę nadal wielu z nas spędza wieczorem czas przed telewizorem i nie dba o zdrową dietę. Wiele osób cierpi na otyłość, która przyczynia się do niewydolności żylnej. Postaraj się o wprowadzenie w nawyk codziennych spacerów, sięgnij po kijki do nordic walking, zacznij się ruszać w dowolnej formie, bo sport to zdrowie. Zdrowie to także zdrowa dieta, ogranicz spożycie tłustych i słonych potraw, a zwiększ ilość warzyw, istotne jest także picie wody w ilości co najmniej 2 litrów dziennie.

Niewydolość żylna – pierwsze objawy, jak rozpoznać?

Pierwszym symptomem wskazującym na słabe krążenie są zimne stopy, jednakże z faktu, że wiele osób cierpi na tę dolegliwość, często pierwsze oznaki słabego krążenia są bagatelizowane. Poznaj objawy niewydolności żylnej:

 • zimne stopy
 • skurcze mięśni
 • bóle stóp i nóg
 • pajączki
 • obrzęki nóg
 • spuchnięte kostki
 • uczucie ciężkich nóg
 • żylaki

Jeśli masz zimne stopy, puchną Ci często nogi, masz wrażenie ciężkości to już pierwszy znak, że czas udać się do lekarza specjalisty. Długo trwający ból w stopach i nogach to również powód do wizyty u lekarza, który zaleci potrzebne leczenie i zaproponuje noszenie podkolanówek kompresyjnych lub skarpet zwiększających krążenie krwi. Podczas wizyty lekarskiej można określić ukrwienie stóp i otrzymać skierowanie na badanie USG (doppler).

Niewydolność żylna – jak pomóc i jak zwiększyć krążenie krwi?

Niewydolność żylna to dolegliwość, której nie da się pozbyć, ale można ją łagodzić pracując nad zwiększaniem krążenia krwi. Dbanie o zwiększone krążenie krwi może pomóc uniknąć powikłań. Jak zwiększyć krążenie krwi?

 • Ruszaj się (spacer, nordic walking, bieganie)
 • Odpoczywaj z nogami ułożonymi powyżej serca (na poduszce czy stole)
 • Pielęgnuj skórę
 • Rób masaże stóp i łydek najlepiej pod prysznicem
 • Noś podkolanówki kompresyjne lub skarpety bezuciskowe zwiększające krążenie Reflexa

Skuteczną formą leczenia i profilaktyki niewydolności żylnej jest codzienne noszenie skarpet medycznych Reflexa lub podkolanówek kompresyjnych.

Podkolanówki kompresyjne

Leczenie kompresją jest stosowane przy słabym krążeniu i niewydolności żylnej. Podkolanówki kompresyjne nie tylko zwiększają krążenie krwi, ale stanowią wsparcie dla mięśni. Ich konstrukcja uciskowa wspomaga przepływ krwi w żyłach. Działają one jak tradycyjny masaż nóg podczas chodzenia.

Noszenie podkolanówek kompresyjnych jest zalecane do łagodzenia dolegliwości słabego krążenia i do profilaktyki. Powinny je nosić wszyscy pracownicy biurowi, kierowcy, sprzedawcy, czyli osoby którzy większość dnia spędzają w jednej pozycji siedzącej lub stojącej. Szczególnie zalecane są one na podróż samolotem lub samochodem, mogą pomóc spędzić wakacje bez uczucia ciężkich nóg. Podkolanówki zalecane są także do noszenia przez kobiety w ciąży, gdyż ucisk zmniejsza opuchliznę. W Polsce nie jest to jeszcze popularne, jednak za granicą podkolanówki kompresyjne to już must have.

Podkolanówki kompresyjne 1 stopnia Reflexa jako jedyne zwiększają krążenie dwutorowo. Krążenie zwiększane jest nie tylko poprzez specjalistyczny ucisk, ale także dzięki właściwościom przędzy z minerałów Quattroxy, która może zwiększyć przepływ krwi i dotlenienie komórek, co odżywia i regeneruje tkanki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>