Jak poprawić krążenie krwi? Poznaj 4 skuteczne naturalne sposoby

Na problemy z nieprawidłowym krążeniem skarży się wiele osób. Jednym z objawów mogą być zimne stopy oraz ich drętwienie. Przyczyn złego krążenia może być wiele. Poznaj naturalne sposoby i dowiedz się, jak poprawić krążenie krwi w stopach.

Słabe krążenie to zbyt mała ilość natlenionej krwi

O słabym krążeniu mówi się, gdy dociera zbyt mała ilość natlenionej krwi, najdalej od serca położone są stopy, dlatego najczęściej są one zimne, bez względu na panującą temperaturę o każdej porze roku i w każdych warunkach, nawet podczas spania pod grubą kołdrą. Słabe krążenie krwi w nogach nie tylko powoduje ból, ale także zwiększa ryzyko pojawienia się żylaków lub pajączków. Sposobem zwiększającym przepływ krwi jest ruch, dieta bogata w potas, masaże i noszenie skarpet zwiększających krążenie i natlenianie. Zaburzenia krążenia mogą przyczynić się do cukrzycy, nadwagi lub problemów z sercem. Jeśli dostrzeżesz u siebie problemy z krążeniem, zgłoś się do lekarza, celem zdiagnozowania przyczyny.

Poznaj sposoby, które pomogą poprawić i zwiększyć krążenie krwi w nogach i które mogą pomóc uchronić Cię przed problemami zdrowotnymi.

Prawidłowe krążenie krwi zwiększa codzienną wydolność organizmu. Krew dostarcza składniki odżywcze do wszystkich komórek ciała, jeśli krążenie jest osłabione, należy podjąć odpowiednie działania. Problemy z krążeniem dotyczą osób w każdym wieku, mogą one wynikać z problemów zdrowotnych, trybu życia lub chociażby przebywania przez cały dzień w jednej pozycji, co często dotyczy kierowców lub pracowników biurowych. Najczęściej na problemy z krążeniem skarżą się osoby w wieku powyżej 40 roku życia, osoby cierpiące na cukrzycę, problemy z ciśnieniem, kobiety w ciąży.

Jak rozpoznać słabe krążenie krwi w nogach – objawy

Słabe krążenie można rozpoznać w dość prosty sposób. Objawem słabego krążenia mogą być:

 • Uczucie ciężkości nóg
 • Popękane naczynia krwionośne, tzw. Pajączki
 • Pojawienie się czerwonych kropek na skórze
 • Skurcze nóg
 • Sucha skóra
 • Puchnięcie kostek
 • Zimne stopy
 • Uczucie zmęczonych stóp

Poznaj naturalne sposoby na lepsze krążenie krwi

 1. Ruszaj się regularnie

Spędzanie dłuższego czasu w tej samej pozycji powoduje osłabienie krążenia krwi w stopach. W wyniku dużej ilości codziennych obowiązków, zostaje nam niewiele czasu do wykonywania regularnych ćwiczeń. Warto jednak znaleźć czas na ruch, który przyśpieszy bicie serca. Nie trzeba od razu inwestować w karnet na siłownię, oto lista prostych sposobów:

 •  Staraj się zmieniać pozycję co 30 minut (gdy siedzisz wstań i pochodź chwilę)
 •  Kiedy spędzasz dużo czasu stojąc lub siedząc zwiększ krążenie podkolanówkami kompresyjnymi
 • Jeśli podróżujesz komunikacją miejską, postaraj się wysiąść przystanek wcześniej i przejść się na pieszo
 • Często spaceruj na świeżym powietrzu, przed wyjściem sprawdź lokalny stan smogowy
 1. Wybieraj produkty z potasem

Naturalne właściwości potasu sprzyjają lepszemu krążeniu krwi. Źródłami potasu są: soja, fasola, groch, soczewica, chrzan, pietruszka, pistacje, migdały, banany, mięso z indyka.

 1. Masuj nogi

Systematyczny masaż nóg działa korzystnie nie tylko na układ limfatyczny, ale także poprawia samopoczucie. Masaż najlepiej wykonywać podczas kąpieli. Systematyczne masowanie nóg pomoże pozbyć się wody gromadzonej w nogach.

 1. Noś skarpety zwiększające krążenie Reflexa

Skutecznym sposobem, który pozwoli zwiększyć krążenie krwi jest chodzenie w medycznych skarpetach Reflexa. Są to jedyne skarpety, które zwiększają krążenie krwi. Skarpety Reflexa swoje działanie zawdzięczają innowacyjnej przędzy Quattroxy, której działanie zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.

Jak to się dzieje, że skarpety mogą zwiększyć krążenie krwi w stopie?

Bioceramiczna przędza Quattroxy zawiera we włóknach naturalne mikrocząsteczki minerałów, które chłoną ciepło i obijają je do stopy, co stymuluje mikrokrążenie. Odkrycie przędzy Quattroxy jest efektem badań, technologii i 30 letniego doświadczenia producenta Intersocks. Są to jedyne skarpety, których technologia zwiększania krążenia krwi w stopie została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Skarpetki Reflexa na poprawę krążenia krwi w stopach:

 • Skarpety bezuciskowe grube i cienkie
 • Podkolanówki bezuciskowe grube
 • Podkolanówki kompresyjne

Skarpety Reflexa są produktami medycznymi, certyfikowanymi, które mogą zwiększyć krążenie krwi i dotlenić komórki, co przyczynia się do odżywienia komórek i regeneracji tkanek stopy.

Jeśli nie wyobrażasz sobie nocy bez pary ciepłych skarpet, wybierz grube skarpety Reflexa, które jako jedyne mogą zwiększyć krążenie w stopie i skutecznie pomóc Ci w dolegliwościach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>