Poznaj skarpetki medyczne Reflexa® – dowiedz się, czym jest Quattroxy™

Poznaj skarpetki medyczne Reflexa® i dowiedz się, czym jest Quattroxy™

Reflexa® to jedyne skarpetki medyczne dostępne w Polsce, które zwiększają krążenie krwi i mogą pomóc przywrócić zdrowie stopom. Dowiedz się, czym jest innowacyjna dzianina Quattroxy™, poznaj jej działanie i dostępne modele skarpet.

Skarpety Reflexa® pomagają

Reflexa® jest wiodącą marką skarpet medycznych, ze specjalistycznymi produktami, które mogą pomóc osobom z wieloma problemami zdrowotnymi. Uszyte są z Quattroxy™. To zaawansowana technologia zwiększania mikrokrążenia i natlenienia. Jej powstanie jest efektem 30 letniej pracy naukowców. Skarpety Reflexa® zostały opracowane, aby pomagać stopom z wieloma dolegliwościami. Działanie przędzy Quattroxy™ zostało udowodnione badaniami klinicznymi.

Dbaj, bo zdrowie zaczyna się od stóp

Skarpety zalecane są diabetykom, osobom cierpiącym na zaburzenia krążenia krwi w nogach, cierpiącym na neuropatię, a także osobom, które mają wrażliwe, zmęczone, spuchnięte, ciężkie lub zimne stopy. Linia skarpet Diabetic szczególnie pomaga cierpiącym na neuropatię i cukrzycę 2 typu. Skarpety Reflexa® zapewniają najwyższy poziom pielęgnacji stóp i mogą pomóc uniknąć powikłań stopy cukrzycowej.

skarpety medyczne na poprawę krążenia bezuciskowe czarne beżowe podkolanówki szare

 

Jedyne w Polsce skarpety z Quattroxy™, które mogą pomóc

Skarpety Reflexa® powstały, aby przynosić korzyści i łagodzić dolegliwości osób z wieloma problemami stóp. To jedyne skarpetki medyczne w Polsce, które mogą zwiększyć krążenie krwi i natlenienie. Na rynku w Polsce dostępne mamy skarpety bezuciskowe i uciskowe, jednak nie mają one dodatkowego działania., Skarpety Reflexa® to jedyne skarpety medyczne, które mogą pomóc. Skarpety Reflexa® poza tym, że są bezuciskowe lub uciskowe i antybakteryjne, to przede wszystkim jako jedyne mogą pobudzić krążenie krwi, dotlenić komórki, zregenerować tkanki i odżywić komórki stopy.

Czym jest Quattroxy™ ?

Wiodąca technologia mikrokrążenia Quattroxy™ to innowacyjna dzianina zawierająca bioceramiczne włókna wypełnione naturalnymi minerałami. Mikrocząsteczki bioceramiczne  osadzone we włóknach, pochłaniają ciepło ciała i zwracają je z powrotem do stopy jako (FIR). Pomaga to poprawić i stymulować krążenie krwi. Przy skarpetach bawełnianych lub bambusowych ciepło ciała ucieka na zewnątrz, przy skarpetach Reflexa® naturalne ciepło organizmu wraca z powrotem i jest wykorzystywane do stymulowania mikrokrążenia. 

Czy skarpety Reflexa® z Quattroxy™ działają?

Działanie skarpet Reflexa® zostało udowodnione. Badania kliniczne zlecone przez producenta i przeprowadzone przez Instytut Stefana Józefa, potwierdziły że skarpety Reflexa® pomagają poprawić krążenie krwi w stopie. W populacji pacjentów chorujących na cukrzycę zauważono statystycznie istotne różnice w mikrokrążeniu pomiędzy skarpetą kontrolną, a skarpetą z Quattroxy™. Całkowita ilość krwi (a więc i tlenu) jaka przeszła przez sieć mikrokrążenia w ciągu 60 minut od założenia skarpet była zdecydowanie wyższa. Dzięki skarpetom Reflexa® zwiększone mikrokrążenie może prowadzić do odżywienia komórek i lepszej regeneracji tkanek.

Poznaj modele Reflexa®

Reflexa® posiada 4 główne linie produktów, poznaj je:

 • Diabetic
 • Oxygen Compression
 • Ankle Support
 • Amputee

Skarpety Diabetic to bezuciskowe skarpety medyczne, które zalecane są diabetykom, a w szczególności pacjentom chorującym na cukrzycę 2 typu oraz neuropatię. Skarpety te nie tylko nie uciskają, ale przede wszystkim pomagają pobudzić krążenie krwi w stopie, dlatego chętnie noszą je wszystkie osoby z problemami krążenia krwi, a także osoby, które mają wrażliwe, spuchnięte czy zmęczone stopy.

skarpety medyczne na poprawę krążenia bezuciskowe czarne beżowe podkolanówki szare

Podkolanówki Oxygen Compression to linia podkolanówek kompresyjnych, których zadaniem jest wspomóc odpływ krwi z najniższych odcinków kończyny. Krążenie jest pobudzane dwutorowo, czyli uciskiem i dzięki technologii przędzy Quattroxy™. Podkolanówki wywierają ucisk wokół kostki i palców, który zwiększa się stopniowo do góry (30% wyższy przy placach względem góry). Siła ucisku to 15-20 mmHg (1 stopień kompresji). Podkolanówki stosuje się profilaktycznie u osób narażonych na niewydolność żylną, a także do podróży samochodem czy samolotem, co zmniejsza ryzyko powstania obrzęków, ciężkości nóg, a także zakrzepicy.

Skarpety Ankle Support to linia skarpetek dla miłośników aktywności fizycznych, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia w kostce. Skarpety mają specjalnie zaprojektowane wsparcie, które zapobiega pronacji stopy, zmniejsza obrzęk kostki, zapobiega skręceniu. Szczególnie polecane są osobom, które dużo spacerują, grają w golfa, uprawiają nordic walking.

Pończochy Amputee są przeznaczone dla osób po amputacji nóg. Nie tylko zapewniają komfort, ale ze względu na innowacyjność przędzy Quattroxy™ są bezkonkurencyjne. Codzienne noszenie może zregenerować tkanki, zmniejszyć ból, dotlenić i pobudzić lepsze krążenie.

Wszystkie skarpety Reflexa® są produktami medycznymi certyfikowanymi znakiem CE zgodnymi z dyrektywą 93/42/EEC.

Komentarze

 1. Jadwiga

  Gdzie kupić? Jaka cena?

  • Reflexa

   Skarpety można zamówić w sklepie internetowym pod adresem https://reflexa-skarpety.pl/sklep/ lub telefonicznie dzwoniąc na numer 508 449 531
   Zamówienia złożone do godziny 11, wysyłamy tego samego dnia. Cena skarpet bezuciskowych model gruby i cienki: 85 zł

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>