Diabetyku, poznaj najbardziej zaawansowane skarpety medyczne dedykowane potrzebom Twoich stóp – Reflexa® Diabetic

Reflexa® Diabetic to najbardziej zaawansowane bezuciskowe skarpety medyczne dedykowane diabetykom. Powstały one w oparciu o najnowsze badania, innowację mikrokrążenia i 30 letnie doświadczenie. Dlaczego są wyjątkowe? Bo to jedyne skarpety, które zwiększają krążenie krwi i natlenienie stopy, co odżywia komórki i regeneruje tkanki. Zwiększone krążenie zostało udowodnione podczas badań klinicznych na grupie diabetyków. Skarpety zapewniają komfort, wygodę, ponadto chronią, izolują, są antybakteryjne, utrzymują stopy w cieple, regulują temperaturę stóp, przynoszą ulgę w bólu i pomagają przy wielu dolegliwościach poprawiając samopoczucie. Skarpety Reflexa® to nie tylko profilaktyka stopy cukrzycowej, to pomoc w leczeniu dolegliwości stóp.

Diabetyku dbaj o stopy. Poznaj 5 ważnych zasad.

Stopy diabetyków wymagają szczególnej opieki. Aktualnie w Polsce na cukrzycę choruje około 3 milionów diabetyków, a problem stopy cukrzycowej dotyka już co 10 osobę, dlatego tak istotne jest, aby każdy diabetyk codziennie dbał o swoje stopy. Oto 5 najważniejszych zasad:

 1. Kontroluj stopy

Codzienna obserwacja stóp powinna być nawykiem każdego diabetyka. Dokładnie obserwuj całą stopę i przestrzeń pomiędzy palcami. Upewnij się, czy skóra nie ma przebarwień, otarć, twardego naskórka. Jeśli stopy są spuchnięte, gorące lub zaczerwienione być może doszło do zakażenia.

 1. Myj stopy i dokładnie osuszaj

O codziennym myciu stóp, chyba nie trzeba przypominać. Stopy należy myć najlepiej szarym lub mydłem dla dzieci. Po kąpieli zadbaj o prawidłowe osuszenie stóp. Podczas suszenia pamiętaj, aby nie trzeć mocno stóp ręcznikiem.

 1. Obcinaj systematycznie paznokcie

Paznokcie najlepiej obcinać systematycznie, aby nie urosły zbyt długie. Istotne jest, aby nie były obcinane zbyt krótko.

 1. Noś odpowiednie skarpety i buty

Codziennie noś skarpety dla diabetyków Reflexa, które zwiększają krążenie krwi. Stopy diabetyków cierpią głównie z powodu słabego mikrokrążenia, dlatego noś skarpety Reflexa zwiększające transport natlenionej krwi do tkanek.  Chodź tylko w butach, które są wygodne i nie będą Cię obcierać.

 1. Nigdy nie chodź gołą stopą

To ważne. Chodzenie na boso, może narazić Cię na skaleczenie. Trzeba ich unikać przy cukrzycy.

 

Cukrzyca osłabia krążenie w stopie – wiesz, że można je zwiększyć?

Dwoma głównymi problemami, z którymi często borykają się osoby chorujące na cukrzycę to: uszkodzenie nerwów i słabe krążenie w stopie. Skarpety dla diabetyków Reflexa® Diabetic powstały w oparciu o potrzeby stóp diabetyków, które szczególnie wymagają zwiększania krążenia krwi i potrzebują nieustającego dostarczania odpowiedniej ilości natlenionej krwi. Ich powstanie to efekt najnowszych badań, technologii oraz 30 letniego doświadczenia włoskiego producenta Intersocks. Opracowana przez nich technologia przędzy QuattroxyTM zwiększa krążenie krwi w stopie, które przynosi wiele korzyści stopom. Gdyż zwiększona ilość natlenionej krwi w stopach przyczynia się do odżywienia komórek skóry i mięśni i regeneruje tkanki stopy.
 
Powstanie tej przędzy jest dużym postępem naukowym w dziedzinie skarpet medycznych, które rekomendowane są szczególnie potrzebom stóp diabetyków i osób cierpiących na neuropatię, ale również zalecane są wszystkim i osobom, które mają zmęczone, zimne stopy, problemy z krążeniem
 
Wyniki badań klinicznych:

Bezuciskowe skarpety medyczne Reflexa® mogą:

 • Zwiększyć i poprawić krążenie krwi
 • Zwiększyć dotlenienie
 • Odżywić komórki
 • Zregenerować tkanki

Lepsze krążenie krwi może przyśpieszyć gojenie ran, łagodzić ból i zapewnić lepszy sen. Skarpety wykorzystują zaawansowaną technologię bioceramicznej przędzy Quattroxy™.

Skarpety medyczne Reflexa®:

 • Mają bezuciskową konstrukcję
 • Ultra płaski szew nie irytuje i nie podrażnia
 • Zapewniają wygodę i komfort
 • Zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV
 • Zapewniają izolację
 • Regulują temperaturę stóp, zapewniając stały poziom nawet przy ekstremalnym zimnie
 • Zapewniają antybakteryjną ochronę Aegis, która zapewnia higienę i świeżość.

Skarpety Reflexa® Diabetic zalecane są diabetykom. Mogą pomóc zapobiec powikłaniom stopy cukrzycowej. Szczególnie pomagają one osobom cierpiącym na cukrzycę typu 2 i neuropatię.

Bioceramiczne włókna ze względu na swoją szczególną strukturę, utrzymują swoją skuteczność, nawet po wielu praniach. włókna nie niszczą się, a minerały nie wypłukują się. Przy produkcji mineralnej przędzy Quattroxy ™ nie stosuje się szkodliwych substancji chemicznych, ani żadnych toksycznych materiałów. Skarpety Reflexa® Diabetic produkowane są we Włoszech. Cieszą się uznaniem diabetyków, lekarzy i czołowych Instytucji.

Skarpety bezuciskowe dostępne są w trzech modelach:

 
Dzięki licznym właściwościom skarpety zalecane są także wszystkim osobom, które mają wrażliwe, zmęczone, spuchnięte, delikatne lub zimne stopy. Może je nosić każdy, aby poprawić sobie codzienne samopoczucie i przywrócić zdrową kondycję stóp.
 

To wybór medyczny klasy I, certyfikowany znakiem CE oraz certyfikatem zgodności SIQ z dyrektywą 93/42/EEC.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>