Jakie są najlepsze skarpetki dla diabetyków? Innowacja zwiększania krążenia i dotlenienia stóp.

skarpety dla cukrzyków skarpetki dla cukrzyka

 O cukrzycy coraz częściej mówi się jako o niezakaźnej epidemii świata. W Polsce choruje na nią już 3 mln osób, jednak może być ich więcej, gdyż wiele osób żyje z niezdiagnozowaną cukrzycą. Niestety pomimo wielu działań Stowarzyszenia Diabetyków, Lekarzy liczba diabetyków stale rośnie, średnio o 2,5% w skali roku.

Na cukrzycę typu 2 choruje w Polsce około 90% diabetyków, na cukrzycę typu 1 około 5% diabetyków. Inne typu cukrzycy to cukrzyca ciążowa lub cukrzyce polekowe i powiązane z innymi problemami zdrowotnymi. Z cukrzycą można normalnie funkcjonować, o ile przestrzega się zaleceń i prowadzi odpowiednią pielęgnację stóp.

Cukrzyca typu 1 była kiedyś określana cukrzycą młodzieńczą, ponieważ najczęściej była diagnozowana u młodych osób. Jest to zespół procesów chorobowych naczyń krwionośnych powodowanych stale podwyższonym poziomem cukru we krwi – hiperglikemii. Przy cukrzycy insulino zależnej (typ 1) istotne jest podawanie insuliny.

Cukrzyca typu 2 określana kiedyś cukrzycą dorosłych zwykle dotyczy osób po 45 roku życia, jednak mogą na nią chorować również młodsze osoby. Jest to choroba metaboliczna, jaka charakteryzuje się wysokim stężeniem glukozy we krwi i insulinoopornością. Przy leczeniu zaleca się prowadzenie odpowiedniej diety, włączenie aktywności fizycznej do codziennego życia i ewentualne przyjmowanie leków zalecanych przez lekarza, których celem jest obniżenie stężenia cukru we krwi.

Dbaj o stopy przy cukrzycy

Niezwykle istotna jest edukacja diabetyków i osób bliskich celem stosowania się do najnowszych zaleceń i opracowań naukowych. Zarówno w cukrzycy typu 1 jak w cukrzycy typu 2 bardzo istotna jest pielęgnacja stóp, która niestety dość często jest zaniedbywana. O 5 najważniejszych zasadach dbania o stopy diabetyka już pisaliśmy w artykule – diabetyku dbaj o stopy.

Względem pielęgnacji stóp nie ma różnicy przy cukrzycy typu 1 i cukrzycy typu 2. Wysokie stężenie poziomu glukozy może prowadzić do neuropatii przy każdym typie cukrzycy. Ponadto nieodpowiednia pielęgnacja stóp może wywołać infekcje, zakażenie, owrzodzenia. Stopa diabetyka istotnie różni się od stóp zdrowych osób, brakuje w niej prawidłowego krążenia, przez co wrażenie czucia jest inne, komórki nie są odżywione, komórki nie dostają odpowiedniej ilości natlenionej krwi, tkanki są niedotlenione, tkanki mają upośledzoną regenerację, często dochodzi do zakrzepów.

Największym problemem diabetyków jest słabe krążenie, a dodatkowo wysokie stężenie cukru niszczy naczynia krwionośne. Dlatego, tak istotnym jest dbanie o zwiększanie przepływu krwi w stopie, które zapewniają skarpety Reflexa.
 

Warto przypomnieć najważniejsze zasady pielęgnacji stóp diabetyka:

 • Myj stopy codziennie delikatnym mydłem, osuszaj starannie,  jednak nie pocierając ręcznikiem
 • Noś wygodne buty, które nie będą Cię obcierać
 • Noś lecznicze skarpety bezuciskowe Reflexa, które zwiększą przepływ krwi i dotlenią stopy
 • Nigdy nie chodź na boso
 • Obcinaj paznokcie systematycznie i chroń stopy przez skaleczeniem i zimnem (skarpety Reflexa chronią, utrzymują w cieple).

Skarpety bezuciskowe dla diabetyka

Skarpetki dla diabetyków są niezbędne do codziennej pielęgnacji. Tradycyjnie dostępne na rynku skarpety bezuciskowe tylko nie uciskają, skarpetki zdrowotne ze srebrem są dodatkowo tylko antybakteryjne, skarpetki na stopę cukrzycową tylko nie podrażniają, a skarpety bezuciskowe Reflexa spełniają wszystkie te cechy i jako jedyne zwiększają krążenie krwi i dotleniają komórki stóp. Uderzają w sedno problemów stóp diabetyków i pomagają leczyć dolegliwości.

Ich opracowanie naukowe to przełom na rynku skarpet bezuciskowych, gdyż pozwalają one skutecznie pomagać stopom diabetyków. Szczególnie ich działanie przynosi pomoc przy cukrzycy typu 2 i neuropatii. Uszyte są z mineralnej przędzy Quattroxy, jest to naukowe odkrycie zwiększania mikrokrążenia i dotleniania.

Poznaj najważniejsze cechy skarpet Reflexa:
 • Mogą zwiększyć przepływ i krążenie krwi
 • Zwiększają dotlenienie komórek
 • Odżywiają komórki
 • Regenerują tkanki
 • Izolują
 • Chronią
 • Utrzymują w cieple
 • Działają jak termostat, gdy jest zimno grzeją, gdy jest gorąco chłodzą
 • Bezuciskowa konstrukcja i ultra płaski szew zapewniają komfort, wygodę i nie podrażniają
 • Antybakteryjna ochrona AEGIS blokuje rozwój bakterii, grzybów i niweluje nieprzyjemne zapachy

Działanie zwiększania krążenia krwi zostało potwierdzone badaniami klinicznymi:

Jakie są najczęściej polecane modele skarpet dla diabetyków?

Wszystkie modele są uszyte z przędzy zwiększania mikrokrążenia i natlenianaia. Poznaj modele Reflexa, które zalecane są przy cukrzycy, przy wrażliwych stopach, słabym krążeniu i innych problemach zdrowotnych.

 • Skarpety Reflexa Diabetic Grube – ciepłe skarpety dla cukrzyków, są bezuciskowe, mają od spodu miękkie podbicie typu frotte, które zapewnia przyjemne chodzenie przypominające stąpanie po chmurce. Są one szczególnie zalecane do spania i na czas jesienno-zimowy. Dostępne w dwóch kolorach: jasny beż i czarny.
 • Skarpety Reflexa Diabetic Cienkie – cienkie skarpety bezuciskowe o doskonałej konstrukcji. Cieńsza konstrukcja skarpet jest wybierana do codziennego noszenia i jest najchętniej kupowana w okresie wiosenno-letnim. Skarpety są dostępne w dwóch kolorach: beżowym i czarnym.
 • Podkolanówki Reflexa Diabetic – Wielu klientów czując korzyści skarpet Reflexa podciągało skarpety możliwie najwyżej chcąc zwiększyć krążenie do kolana, dlatego wprowadziliśmy podkolanówki zwiększające krążenie, mają tą samą konstrukcję do skarpety grube Reflexa Diabetic, są jedynie dłuższe. Dostępne w trzech kolorach: czarne, granatowe, szare.

Skarpety bezuciskowe Reflexa to najczęściej wybierane skarpety w Europie. Są produkowane przez włoskiego producenta INTERSOCKS, który jest znany z produktów najwyższej jakości, jest właścicielem marek CROCS, SALOMON, NORDICA, HUNTER.

Skarpety Reflexa zapewniają najwyższy poziom pielęgnacji stóp i cechuje je wysoka trwałość. Minerały nie wypłakują się z przędzy podczas prania, a włókna nie przecierają się nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Zadbaj o stopy. Od ich kondycji zależy nasze zdrowie i codzienne samopoczucie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>